Vantaa päivä, Vantaan taiteilijaseura

VANTAA PÄIVÄ | VANTAAN TAITEILIJASEURAN TAIDELAINAAMO | 15.5.2023 | KLO 16-19

Vantaan taiteilijaseura juhlistaa Vantaa päivää olemalla poikkeuksellisesti avoinna maanantaina 15.5.23 klo 16-19. Tervetuloa tutustumaaan lainaamotoimintaan ja seuran taiteilijoihin. Paikalla on neljä jäsentaiteilijaa kertomassa työstään - Risto Eskelinen, Rauni Hulke, Jani Rytkönen ja Jaana Tuomisto. Heiltä on mahdollista myös ostaa teoksia.

Vantaan taiteilijaseura juhlistaa Vantaa päivää olemalla poikkeuksellisesti avoinna maanantaina 15.5.23 klo 16-19. Tervetuloa tutustumaaan lainaamotoimintaan ja seuran taiteilijoihin. Paikalla on neljä jäsentaiteilijaa kertomassa työstään - Risto Eskelinen, Rauni Hulke, Jani Rytkönen ja Jaana Tuomisto. Heiltä on mahdollista myös ostaa teoksia.

Vantaan taiteilijaseuran taidelainaamo sijaitsee Galleria K:n yhteydessä, Tikkurilassa, lähellä rautatieasemaa, aivan kaupungintalon vieressä. Galleria K:ssa on Vantaan Taidemuseo Artsin järjestämä näyttely Kuun salaisuudet on myös avoinna klo 16-19. Kaupungintalon edustalla järjestetään 15.5 perinteinen Vantaan päivän konsertti klo-18-19.30.

Lämpimästi tervetuloa meille !
Vantaan taiteilijaseuran taidelainaamo/Galleria K
Asematie 7, Vantaa

Galleria Gjutars on suljettuna toukokuun ajan remontin vuoksi

-

Kuvan maalaus: Magnolia, Paula Holopainen

 

Posted in Tapahtumat, Uutiset.